POLSKA KSIAZKA ZA GRANICA - DIALOG KULTUROWY
towar niedostępny
UWAGA- JEŚLI W PARAMETRACH SĄ RÓZNICE DATY, STRON, WYDAWNICTWA ITP. PATRZ ZAWSZE NA OPIS AUKCJI ON JEST NAJWAŻNIEJSZY.
Kultura książki polskiej w Niemczech. Instytucje twórców, produkcji, upowszechniania, promocji i obiegu w ostatnim dwudziestoleciu XX wieku
MARIA KALCZYŃSKA
2004 | Bibliotekoznawstwo | monografia || Niemcy, niemiecki |
344 s., 170x240 mm,
600 g
oprawa broszurowa foliowana
bibliogr., indeks, tab.
summ., Zsfg.
Katowice, 2004
ISBN/ISSN 83-226-1295-8
Index 60.91-966
Rozprawa ukazuje problematykę polskiej książki zagranicą oraz dialog kulturowy przebiegający na płaszczyznach: polsko-niemieckiej, zbiorowości polonijnej, emigracyjnej oraz częściowo krajowej. Rozwijająca się w diasporze kultura książki polskiej w Niemczech nie był dotychczas poddawana głębszej analizie naukowej. Autorka podjęła zatem próbę ujęcia tematu w konwencji bibliologicznej, skupiając uwagę na wielowymiarowym procesie rozwoju życia społeczności emigracyjnej twórców książki i wielu instytucji polonijnych, polskich i niemieckich, zaangażowanych w popularyzację i promocję polskiej książki literackiej w Niemczech.
Praca wnosi znaczący wkład w badania polsko-niemieckie, polonijne i emigracyjne. W sposób kompleksowy przedstawia podstawowe czynniki wpływające na kształty systemu książki polskiej funkcjonującej zagranicą. W nowatorski sposób sytuuje współczesne badania księgoznawcze w wieloaspektowym wymiarze nauk społecznych.
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Nie ma jeszcze żadnych opinii, bądź pierwszy!
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.