MUZYKA RELIGIJNA MIEDZY EPOKAMI I KULTURAMI - T.2
Cena regularna:
15,89 zł
Cena regularna:
15,13 zł
towar niedostępny
UWAGA- JEŚLI W PARAMETRACH SĄ RÓZNICE DATY, STRON, WYDAWNICTWA ITP. PATRZ ZAWSZE NA OPIS AUKCJI ON JEST NAJWAŻNIEJSZY.
Miejsce wydania: Katowice
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-226-1773-1
Wydawca: Wydawnictwo UŚ
Liczba stron: 300
Wymiary: 240 mm × 168 mm × 15 mm
Oprawa: broszurowa, klejona, folia błyszcząca
Numer pracy: PN 2632
Inne: tab., nuty, summ., Zsfg.
Wydanie: 1
Rodzaj publikacji: praca zbiorowa, wielotomowe
Język: polski
Książka podejmuje zagadnienia muzyki religijnej, traktowanej z perspektyw: muzykologicznej, historycznej i folklorystycznej. Przynosi informacje o twórcach muzyki religijnej, o działalności zespołów ją wykonujących, analizuje wybrane przykłady religijnego repertuaru muzycznego. Dostarcza wiedzy na temat dawnej oraz współczesnej muzyki religijnej.
Publikacja jest adresowana do muzykologów, amatorów muzyki, teologów, religioznawców, a także wszystkich zainteresowanych twórczością religijną.
Krystyna Turek, prof. zw. dr hab., pełni funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Naukowych w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Studia z zakresie teorii muzyki ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej (obecnie Akademii Muzycznej) w Katowicach (1969). Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskała na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego (1982). Habilitowała się na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Opolskiego (1996). Profesurę uzyskała w 2004 r. Z uczelnią cieszyńską związana jest od 1973 roku. Zainteresowania badawcze skupia wokół kultury muzycznej Górnego Śląska, tradycji ludowej i dziedzictwa kulturowego regionu, zagadnień folkloru, zwłaszcza śląskiej pieśni ludowej oraz dziejów folklorystyki polskiej. Aktywnie uczestniczy w życiu naukowym uczelni. Brała udział w kilkudziesięciu sesjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, organizowanych przez czołowe ośrodki akademickie w kraju i za granicą.
Autorka ponad 150 publikacji, m.in. prac zwartych:
Kompozytorzy i muzykolodzy środowiska katowickiego, (we współpracy z E. Bocek i A. Korneckim, Katowice, 1982).
Pieśni ludowe na Górnym Śląsku w XIX i w początkach XX wieku. Charakterystyka poetycko-muzyczna źródeł(Katowice 1986).
Ludowe zwyczaje, obrzędy i pieśni pogrzebowe na Górnym Śląsku (Katowice, 1993).
Kolędy górnośląskie. Wybór źródeł i opracowanie (Katowice, 1995).
Górnośląskie pieśni ludowe (Chorzów, 1997).
Śląskie pieśni ludowe ze zbiorów rękopiśmiennych Stanisława Wallisa. Zebrała, wstępem i posłowiem opatrzyła... (Katowice, 2000).
Sylwetki zbieraczy i badaczy muzycznego folkloru Śląska (Katowice, 2001).
Dziedzictwo kulturowe Śląska. Folklor dziecięcy. Materiały pomocnicze z zakresu edukacji regionalnej, (Katowice, 2002; 2004 – wyd. 2., 2006 – wyd. 3.).
Spis kompozycji oraz bibliografia prac naukowych i publicystycznych pracowników Instytutu Muzyki Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (Cieszyn, 2003).
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Nie ma jeszcze żadnych opinii, bądź pierwszy!
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.